Menu

25. ročník Mistrovství ČR v soutěžním Aerobic Master Class

07. 08. 2017

lákal na zvučná jména i nevídané množství závodníků z řad profesionálů i amatérů

V neděli 21. května se ve Sportovní hale Arena Sparta Praha utkalo 320 závodníků ve finále soutěže Mistrovství ČR v soutěžním Aerobic Master Classu.

Cesta do finále přitom nebyla nijak jednoduchá – postupovalo se z celkem devíti kol v kategoriích 8–10 let, 11–13 let, 14–16 let a 17 a více let. Letos pořadatele velice překvapil zejména zájem ve věkové kategorii 8–10 let a 11–13 let.

Zajímavostí bylo také to, že mezi finalistkami byly závodnice jak ze sportovních klubů, které se na tuto soutěž dlouhodobě připravují, tak i závodnice, které aerobik provozují jen rekreačně. Ty všechny dorazily z celé České republiky a kromě skvělé atmosféry se mohly těšit i na krásné ceny – medaile a trofeje, které velmi nápaditě a kreativně vyrobila společnost Preciosa. Celkem se vyrobilo 112 medailí a 12 vítězných trofejí. Hlavním motivem těchto cen se stala ladnost a dynamika aerobního pohybu v kombinaci s pestrostí a barevností provedení jednotlivých soutěžících sestav. Vítězky byly okouzlené vysokou brilancí jednotlivých cen, kterou vytvořily broušené kameny českého křišťálu.

Při letošním 25. ročníku se mezi lektory představili i známé osobnosti jako Olga Šípková, Vladimír Valouch, Kateřina Karbusová nebo Veronika Šindelářová.

Pořadatelem akce byl tradičně Český svaz aerobiku a fitness FISAF.cz. Akce se konala za finanční podpory Magistrátu hlavního města Prahy.