Menu

Brož pro nejúspěšnější ženy

11. 10. 2016

Koncem září se v salónku Senátu ČR konala soutěž „Naše politička 2016”, která byla pod záštitou europoslankyně Michaely Šojdrové a ministra kultury Daniela Hermana.

Soutěž měla za úkol vybrat z deseti krajů emancipované ženy, které plní nejen povinnosti ve své rodině, ale velmi aktivně a po dlouhou dobu se zapojují do činnosti KDU ČSL. Jsou aktivní nejen v místní komunální politice, ale i v nejrůznějších oblastech podpory rozvoje občanské společnosti v místech bydliště a ve svém regionu.

„Celostátní výbor na prvním místě hodnotil angažovanost žen v oblasti prosazování rovných příležitostí, ať už se jedná o podporu zaměstnávání žen na zkrácené úvazky, vytváření pracovních míst pro ženy na mateřské dovolené nebo ženy pečující o člena rodiny, vytváření míst v mateřských školkách a jeslích, podporu žen při sestavování kandidátních listin a v tomto trendu budou další ročníky soutěže pokračovat,” řekla předsedkyně Sdružení žen Eliška Janšová.

Pro tuto velice prestižní akci vyrobila Preciosa originální brož, která symbolizovala znak samotného Sdružení žen. Brož je vyrobena z vysoce leštěné chirurgické oceli dekorované zirkony v safírové a citrínové barvě.
Preciosa pro tuto událost připravila 16 broží o průměru 40 mm, které teď budou zdobit klopy těch nejúspěšnějších žen v české politice.