Menu

Crystal Garden - nová kolekce šperků pro sezónu jaro/léto 2018

05. 02. 2018

Sezóna jaro/léto 2018 je plná barev. V našem šatníku by neměly chybět jemné pastelové tóny doplněné výraznějšími odstíny červené. Trendy jsou květinové motivy, které převládají nejen v celoplošných textilních potiscích, ale také ve špercích. Módní návrháři hlásí návrat k přírodě. Všímají si jejích detailů, které náš život zjemňují a rozjasňují.

Nová kolekce šperků Crystal Garden od Preciosy je přesně taková. Najdete v ní florální motivy i pestrobarevné ptáčky. V designech převládá kombinace třpytivé kubické zirkonie se speciálními kameny, imitujícími pravé drahokamy, či polodrahokamy. Tyto speciální kameny se v Preciose stále vyrábí dle původního postupu tradičním mačkáním, které se na severu Čech objevilo v 18. století.

Flying Gem

Hlavním motivem kolekce Crystal Garden je design od Veroniky Součkové Flying Gem, což v překladu znamená létající drahokam. Tímto pojmenováním se označuje malý pestrobarevný kolibřík žijící na americkém kontinentu. Flying Gem vyniká úžasnou brilancí a třpytem broušených kamenů Preciosa. Set se skládá ze dvou typů náhrdelníků, náušnic, náramku a brože.

Camellia

Florální motivy v kolekci Crystal Garden zastupuje design Camellia. Ten vytvořila designérka Jitka Ryšavá na motivy magnólie, nádherného zahradního stromu, který se k nám rozšířil ze Severní Ameriky. Design Camellia je uveden na trh v modré a červené barvě, v provedení přívěsek, náušnice a prsten.

Ines

Faunu v Crystal Garden reprezentuje i šperk Ines, ve kterém se snoubí brilance kamenů kubické zirkonie s unikátností a matem speciálních kamenů imitujících pravý opál. Designérka Marta Růžičková se inspirovala volavkou, která symbolizuje harmonii a duševní klid. Design Ines se skládá ze stříbrného přívěsku s řetízkem a puzetových náušnic.