Menu

DN EUROPEAN CHAMPIONSHIP 19. - 24. 2. 2017

13. 03. 2017

Lední jachting je atraktivní adrenalinový přírodní sport, který zažívá v ČR v posledních letech svou renesanci. Z tohoto důvodu byla česká flotila ledních jachtařů oslovena mezinárodní asociací IDNIYRA, aby poprvé v historii uspořádala ME 2017.

I když je ČR pořadatelskou zemí, může se vzhledem k velmi specifickým povětrnostním podmínkám stát, že se závod bude konat kdekoliv v Evropě od Maďarska po Skandinávii. Aby byly zajištěny opravdu ty nejlepší možné podmínky (hladký silný led bez sněhu, příznivá předpověď počasí…), rozhoduje se o místě konání cca 3-4 dny před zahájením závodu. Letos se závody uskutečnily v Maďarsku na jezeře Balaton. Mistrovství Evropy se zúčastnilo 150-200 závodníků z 18 zemí. Českou republiku letos reprezentovalo 6-8 českých závodníků ve všech výkonnostních skupinách.

Pořadatelé zcela záměrně pro tento projekt oslovili společnost Preciosa. Jak sami tvrdí: „Led a sklo jsou si na první pohled velice podobné, čím jiným bychom měli jako Češi obdarovávat ty nejlepší závodníky z jednotlivých skupin, než právě trofejemi z krásného českého křišťálu.“

Pro tento atraktivní závod vyrobila Preciosa celkem 40 ks křišťálových medailí, které symbolizují souboj sportovních jachet na vodní hladině.