Menu

innogy Modrou kostku si odnesl Jiří Strach

14. 08. 2017

Karlovy Vary 6. července 2017

Režisér a herec Jiří Strach je dvanáctou osobností, která získala cenu innogy Modrá kostka. Symbolickou kostku vybroušenou z tmavě modrého polodrahokamu lapis lazuli zasazenou do českého křišťálu převzal za režii divácky veleúspěšné pohádky Anděl Páně 2. Finální podobu trofeje připravila společnost Preciosa, která celý vzhled přizpůsobila polodrahokamové  tmavě modré kostce lapis lazuli. Celkový design innogy je velmi elegantní a čistý. Jeho křišťálová kompozice podtrhuje krásu modrého polodrahokamu, který lze navíc z celé trofeje jednoduše vyndat.

Autorkou trofeje je nadaná designérka Preciosy Lenka Parkanová.

Slavnostní předání se uskutečnilo v pátek 7. července před koncertem, který uspořádala energetická firma innogy na Mlýnské kolonádě pro návštěvníky 52. ročníku Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary.

„Takový úspěch snímku Anděl Páně 2 byl opravdu nečekaný. V době, kdy se živě debatuje, proč už se tolik nechodí nejen na české filmy, dorazí do kin pohádka Jiřího Stracha, překoná návštěvnost jednoho milionu diváků a stane se komerčně nejúspěšnějším českým filmem promítaným v tuzemských kinech,“ řekl Martin Herrmann, předseda představenstva innogy Česká republika, a dodal: „Je proto zcela logické, že innogy Modrá kostka za rok 2017 musí patřit právě tomuto režisérovi.“

„Snažili jsme se o to, aby Anděl Páně 2 měl minimálně stejnou poetiku a laskavost humoru jako jednička. Vzhledem k diváckému zájmu předpokládám, že se nám tento záměr podařilo splnit. Pokud innogy byla úspěchem překvapena, tak já ještě více. Je to malý andělský zázrak,“ říká Jiří Strach.

innogy Modrou kostku uděluje energetická skupina od roku 2006 za mimořádný umělecký přínos filmu, který koprodukovala v rámci dlouhodobého projektu innogy – energie českého filmu. Loni toto ocenění obdržela Tatiana Vilhelmová za roli Olgy v hořké komedii Teorie tygra. Dalšími držiteli jsou například Kryštof Hádek jako Kobra v sociálním dramatu Kobry a užovky, David Ondříček za kriminální drama Ve stínu, Kamila Magálová coby Helena v komedii Líbáš jako ďábel nebo Eliška Balzerová, představitelka babičky Vilmy, v další komedii Ženy v pokušení.