Menu

Ivana Zemanová pokřtila unikátní stříbrné mince s broušenými kameny z českého křišťálu

28. 04. 2016

Manželka prezidenta republiky Ivana Zemanová v Jablonci nad Nisou pokřtila sadu stříbrných mincí s broušenými křišťálovými kameny, které představují začátek nového projektu společností Česká mincovna a Preciosa pod názvem „Crystal Coin“.

Mincovna razí stříbrné mince opatřené broušenými kameny z Preciosy. Právě ty paní Ivana Zemanová v Jablonci nad Nisou pokřtila. Mince s motivy motýla, květiny a labutě symbolizují dárek pro štěstí, k narozeninám a z lásky. Jsou výsledkem společné práce jabloneckých návrhářek Petry Kobrlové, Ireny Hradecké a Veroniky Součkové.

 

Preciosa a Česká mincovna tak chtějí společně vyprávět příběh svého regionu a představit světu tradiční jablonecká řemesla. Česká mincovna totiž sdílí s Preciosou nejen kraj, ale i hodnoty. Obě společnosti se profilují v podobném segmentu luxusních produktů a staví na řemeslné a umělecké hodnotě svých výrobků.

 

Při této příležitosti manželka prezidenta v přítomnosti předsedy představenstva Ludvíka Karla slavnostně přestřihla pásku při otevření nové reprezentativní vzorkovny společnosti Preciosa, která tak vytvořila prostor oplývající prestiží a elegancí. Chce se v něm představovat mimo jiné svým zahraničním partnerům, jak potvrzuje její Brand manažerka Andrea Kroupová: „Preciosa je jednou z nejvýznamnějších sklářských firem světa a za svůj úspěch vděčí lidem ovládajícím své  řemeslo a tomuto regionu, který položil základy tradice výroby broušeného křišťálu.“