Menu

Letos jsme podpořili hudební festival Lípa Musica dárky z Preciosy

21. 09. 2018

Mezinárodní hudební festival Lípa Musica vstoupil do svého sedmnáctého ročníku. Od svého založení se festival etabloval mezi nejdůležitější společenské a kulturní akce v severních Čechách. Každý podzim díky němu ožijí kostely a koncertní prostory v České Lípě, odkud festival pochází, ale také na dalších místech Libereckého a Ústeckého kraje a saského příhraničí, kam festival pravidelně zajíždí a uvádí zde své největší hvězdy již několik sezón po sobě.

Na festivalu během uplynulých ročníků vystoupily nejlepší domácí i mezinárodní hvězdy klasické hudby. Za dobu svého trvání si festival Lípa Musica vydobyl silnou pozici u věrného a stále se vracejícího publika, ale také v odborných kruzích.

Dramaturgicky zůstal festival věrný své ideji prohloubení česko-německého kulturního dialogu a prezentaci vybraných interpretů z ČR i zahraničí. Významnou programovou linkou, festivalu, je připomenutí 100. výročí založení Československa.

Uměleckým garantem festivalu byl přední český a světový hornista Radek Baborák, který se sám představil v několika projektech včetně mistrovských kurzů. Nově MHF Lípa Musica nabídla představení soudobého českého skladatele – Miloše Boka. Mezi největší hvězdy letošního ročníku se zařadila mezzosopranistka Magdalena Kožená, Pavel Haas Quartet, klavírista Lukáš Vondráček, hornista Radek Baborák, nebo němečtí hosté – hráčka na theremin Carolina Eyck, vokální ansámbl Sjaella nebo Srbský národní soubor.

Záštitu nad 17. ročníkem MHF Lípa Musica převzali: PhDr. Ilja Šmíd, ministr kultury České republiky, Dr. Eva–Maria Stange, saská státní ministryně pro vědu a umění, Christoph Israng, velvyslanec Spolkové republiky Německo v Praze, Martin Půta, hejtman Libereckého kraje, Ing. Květa Vinklátová, členka rady kraje, resort kultury, památkové péče a cestovního ruchu, Oldřich Bubeníček, hejtman Ústeckého kraje, Mons. Mgr. Jan Baxant, biskup litoměřický, Mgr. Romana Žatecká, starostka města Česká Lípa. MHF Lípa Musica je členem České asociace festivalů.

Společnost Preciosa podpořila tento ročník křišťálovými šperky a dárky.

foto: Lukáš Marhoul