Menu

Prague Open Beach Handball 2016

19. 07. 2016

Začátkem července se do Prahy, k poslední přípravě před účastí na mistrovství světa, sjely národní týmy mužů a žen Austrálie, Norska a Německa, které v obou kategoriích doplnily nejlepší týmy Slovenska a Open výběry Čech.

Na smíchovském břehu Vltavy tak byly odehrány tři desítky zápasů, z nichž ten finálový vysílala v přímém přenosu televizní stanice ČT Sport.
Krásné trofeje z broušeného českého křišťálu vyrobila společnost Preciosa. Její mladá designérka Lenka Parkanová dokonalým způsobem propojila eleganci tradičního sklářského umění s tímto mladým energickým sportem. Křišťálovou trofej o velikosti 480 x 235 x 235 mm dekorativně ozdobila broušenými kameny v barvě písku, které simulovaly pískové hřiště, na kterém se handball hraje.

Vítěznou trofej si nakonec odvezl mužský národní tým Německa. V ženské kategorii tuto trofej, podle předpokladů, získaly několikanásobné mistryně Evropy z Norska.

První ročník mezinárodního turnaje Prague Open Beach Handball organizátoři propojili také s charitativní pomocí onkologicky nemocným dětem. Výtěžek vstupného z koncertů hudebníků Raega, Pavla Callty, Marka Ztraceného a kapely Eddie Stoilow putoval skrze spolek HAIMA CZ do nemocnice Motol.  Za všechny nemocné děti si šek v hodnotě 20. 000 korun z rukou ředitele turnaje Luboše Hübnera převzala malá Alžbětka Zdráhalová.