Menu

Preciosa Beauty připravila nádhernou trofej pro MFF Příběhy Země 2017

16. 11. 2017

Oslava vůle k životu, skvělé nápady, působivé životní osudy i varovně zdvižený prst, to charakterizovalo atmosféru Mezinárodní filmového festivalu Příběhy Země, který se uskutečnil od 6. do 12. října v Praze v Městské knihovně v Praze a v kině DLABAČOV. 

Z 63 dokumentárních filmů z celého světa, které se utkaly o křišťálovou cenu symbolizující střípky příběhů udržitelnosti života na naší planetě, bylo na slavnostním večeru za účasti poroty i tvůrců oceněno 10 filmů z oblastí ochrany přírody, odpovědné společnosti a technologického pokroku.

Trofej pro tento unikátní filmový festival byla připravená dle návrhu designérky Lenky Parkanové. Ta svůj návrh připravovala s tímto záměrem: „K výrobě trofeje mě inspirovala hlavní myšlenka filmového festivalu Příběhy Země. V podstatě celá ta trofej se skládá ze čtyř křišťálových jehlanů, kde každý jehlan znázorňuje jeden určitý příběh, co se děje kolem nás. A tyto příběhy, ty střípky těch příběhů nám dávají jeden celek a mají nás vést dopředu k zamyšlení, jak se chovat k této planetě.“

Preciosa vyrobila celkem 2 velké trofeje (390 x 210 x 110 mm) a 9 malých (320 x 190 x 100 mm) trofejí.