Menu

Preciosa vytvořila trofej pro první Mistrovsví Evropy ve snow volejbale

09. 04. 2018

V rakouském lyžařském středisku Wagrain se odehrál historicky první evropský šampionát ve snow volejbale a trofeje z českého křišťálu byly u toho. V zahraničí čím dál populárnější disciplína přilákala v ideálním slunečném počasí každý den přes pět set diváků a ukázala, že sníh a volejbal k sobě mohou patřit. Stejně jako k sobě patří sport a křišťálové poháry od Preciosy, kterými se jablonecká firma blýskla třeba i na veleslavném cyklistickém závodě Tour de France.

Preciosa v ryze české spolupráci s firmou První pozice s.r.o. v rámci projektu 1P sport přichystala design, který zapůsobil na účastníky, diváky i zástupce Evropské volejbalové konfederace. Designér Štěpán David z První pozice k návrhové fázi dodává: „Naším cílem bylo vytvořit jedinečnou trofej, která bude na první pohled zajímavá svým tvarem a zároveň bude odrážet vizuální identitu šampionátu. Design evokuje masivní horské prostředí, ledové kry a je sladěn s oficiálním logotypem tohoto mistrovství.“

„Český křišťál svým vzhledem a charakterem velmi připomíná led. Tvarem trofeje i samotným materiálem jsme chtěli zachytit charakter tohoto unikátního turnaje, který se odehrává netradičně v horách.“, doplňuje za koordinátorka výrobního procesu Iva Pasecká z Preciosy. Na výrobě dvou trofejí se podílelo celkem pět lidí a celý proces trval sedm dní. Při výrobě byly použity nejnovější technologie broušení, pískování a řezání vodním paprskem.

Turnaj v průběhu tří dnů lákal do ochozů diváky z širokého okolí Wagrainu, který je českým sportovním nadšencům znám zejména pro skvělé podmínky k lyžování. Nyní však středisko patřilo snow volejbalu a z křišťálových trofejí se nakonec radoval v kategorii žen litevský pár Dumbauskaite – Povilaityte, v mužích dominovali Rusové Daianov a Myskiv.

Českou republiku reprezentovali ve Wagrainu bratři Kufovi, kteří nepostoupili ze skupiny. Mezi ženami šly do turnaje jako první nasazené Češky Dostálová – Knoblochová, avšak v těsném čtvrtfinálovém souboji nestačily na tým Lotyšek. Oběma párům určitě bojovnost nechyběla a zanechaly dobrý dojem. 

Foto: CEV.eu, Preciosa