Menu

První ročník mezinárodního festivalu filmové hudby Soundtrack Poděbrady navštívilo přes 30 tisíc návštěvníků

25. 09. 2017

Koncem srpna skončil 1. Ročník Mezinárodního festivalu filmové hudby a multimédií SOUNDTRACK PODĚBRADY. Konal se v lázeňské free zóně na kolonádě v Poděbradech a navštívilo ho přes 30 tisíc spokojených diváků, kteří měli možnost sledovat na třicet koncertních vystoupení, výstavy, desítky workshopů a filmových projekcí, nejmodernější herní technologie a virtuální reality a nesčetné množství dalších atrakcí, aktivit a společenských událostí. 

Hlavním tématem čtyř festivalových dní byla především hudba, zejména pak hudba filmová. Z diváckého hlediska byly vrcholem zahajovací koncert skupiny Lucie na stadionu FK Bohemia v Poděbradech a závěrečný koncert držitele Oscara, italského skladatele Nicoly Piovaniho.

Pořadatelé udělili hned několik čestných cen festivalu – obdrželi je čeští skladatelé a hudebníci Radim Hladík a Karel Svoboda (oba in memoriam), dále Jaroslav Uhlíř a zahraniční hvězda festivalu Nicola Piovani.

Křišťálovou trofej vyrobila společnost Preciosa dle návrhu Stefana Milkova, který svůj umělecký záměr popisuje následovně: „K navržení ceny pro festival filmové hudby a multimédií SOUNDTRACK PODĚBRADY jsem přistoupil se snahou vytvořit současnou, svěží drobnou plastiku, která nejenže bude udělována jako prestižní cena, ale bude zároveň i legitimním komorním uměleckým dílem. Jako motiv jsem zvolil stylizovanou okřídlenou postavu Múzy s hlavou inspirovanou designem malých počítačových reproduktorů. Již na počátku jsem sošku navrhoval z kombinovaného litého skla. Po dlouhé a strastiplné cestě po různých sklárnách jsme našli nakonec brilantního výrobce se skvělým mladým týmem v Preciose, kde cenu vyrobili přesně podle mých autorských požadavků v dokonalé kvalitě.”

Finální trofej byla vyrobená ze tří kusů křišťálu, za využití různých technologií zpracování a výsledné barevnosti (křišťálový podstavec, matové tělo, černý vrchní díl „repráček”).

Preciosa na 1. ročník tohoto unikátního festivalu vyrobila 6 trofejí. Výroba jedné trofeje trvala několik dní. Finální trofej vážila 2,5 Kg, její rozměr byl 270 x 110 x 110 mm.