Menu

Žena a život ocenila Ženu roku 2015 a Preciosa byla u toho

10. 10. 2015

Žena a život spolu se svými čtenářkami podruhé vyhlásila vítězky ankety Žena roku, v níž oceňuje mimořádné schopnosti, činy a aktivity běžných žen. V kategorii FRIEND si největší sympatie čtenářek a poroty získala pěstounka dvou dětí a v kategorii BYZNYS  zvítězila organizátorka projektu pro zdraví seniorů.

Druhý ročník soutěže Žena roku se těšil velkému zájmu – od dubna 2015, kdy redakce vyzvala čtenářky k nominacím, dorazilo na web Jenprozeny.cz  99 přihlášek, o nichž pak po dobu 4 měsíců rozhodovalo 44 000 hlasů.

V kategorii FRIEND porotu nejvíce zajal příběh a osobnost Dany Albrechtové. Když jí vlastní dcera odrostla, rozhodla se paní Dana vytvořit domov a novou životní šanci hned dvěma holčičkám v ústavní péči.

Paní Kristina Hovorková, žena, která pečuje o kondici příbramských seniorů, nejvíce zaujala porotu v kategorii BYZNYS. Paní Kristina založila a vede neziskovou organizaci Fit senior, sama se svými staršími svěřenci cvičí a vydává se na túry. „V této práci jsem našla své poslání a vděk seniorů mě utvrzuje, že moje úsilí dává smysl,“ říká Kristina.

Společnost Preciosa předala oběma vítězkám památeční šperk, který jim bude připomínat tento nezapomenutelný den.

http://www.preciosa.com/filemanager/files/5880.mp4