Menu
Alma Cox - Cox Design

Alma Cox - Cox Design

Alma začala malovat a kreslit již jako dítě. K její umělecké tvorbě ji inspiroval její otec, který byl učitelem výtvarného umění. V průběhu studia střední školy začala Alma studovat grafický design na večerní škole Univerzity výtvarného umění v Drážďanech.

Po ukončení střední školy strávila pět let studií módního designu na Univerzitě designu a výtvarného umění v Berlíně. Studium ukončila magisterským titulem.

Po studiích začala pracovat v různých společnostech zabývajících se módou, textilem a grafickým designem v různých evropských městech jako Paříž, Hamburg, Düsseldorf nebo Stuttgart.  

Jako designer na volné noze pracovala pro takové společnosti, jako jsou Koziol, Kahla, Artebene, Design House a Leonardo.

V roce 1994 začala pracovat pro společnost Leonardo na stálo. Tady objevila brilanci křišťálových kamenů, které ji natolik okouzlily, že je následně začala používat pro své šperky.

Alma nachází inspiraci pro svou práci v přírodě a architektuře během cestování po různých zemích a kulturách.
Jejím nejoblíbenějším místem je Asie, její starobylá kultura, která proniká do mnohých věcí běžného života.

Design Lotus Flower, který připravila Alma v kolekci Preciosa Your Crystal Harmony, byl inspirován samotným lotosem, který má k čínské kultuře velmi blízko. Lotos je symbolem čistoty, lásky, empatie a dokonalosti. Podle Almy je lotos jedním z nejúžasnějších květů na světě.