Menu
Iva Pasecká

Iva Pasecká

Nadaná designérka se narodila v Jablonci nad Nisou, v kraji, který se stal v 17. století kolébkou světoznámého českého  křišťálu.  

Tato talentovaná návrhářka již ve svém útlém dětství podlehla kouzlu kreslení a malování. Možná, že lásku k tomuto ušlechtilému umění Iva zdědila po legendárním českém malíři Mikoláši Alšovi, který tvořil ve 20. století a je jejím vzdáleným příbuzným.

Svou zálibu v malování dál rozvíjela na základní umělecké škole a poté i na Střední umělecké škole v Jablonci nad Nisou, kde vystudovala obor rytec – cizelér.            

Její úspěšná kariéra designérky skla odstartovala více méně náhodně v roce 1993 nástupem do společnosti Preciosa.

Když ukončila svou mateřskou dovolenou, uvolnilo se v Preciose místo vzorkařky a ona začala postupně navrhovat své první roztomilé figurky.

Sklo ji učarovalo na celý život, hlavně kvůli jeho nádherné brilanci, třpytu, čistotě i české tradici.

Dle slov návrhářky, není nic hezčího, než je dívat se na vybroušený kus skla, na který dopadají jemné sluneční paprsky. 

Iva je velice skromná, romantická až bohémská umělkyně, která ve svých volných chvílích ráda čte, skicuje portréty nebo modeluje své nové moderní dekorace a plastiky z hlíny.

Její plány do budoucna jsou jednoduché i velice těžké zároveň. Ráda by spolu se svými uměleckými kolegy vytvořila nový úspěšný umělecký trend broušených křišťálových figurek a dekorací.